Esmu pateicīgs liktenim, ka laikā, kad veidojās mana vērtību sistēma, blakus bija Ingmārs Čaklais (es - teātra studijas audzēknis, viņš - vadītājs un režisors). Izteikta atbildības sajūta, neiecietība pret paviršo un neprofesionālo, darbaholisms vārda labākajā nozīmē - tās ir īpašības, kuras no Ingmāra iemācījās un paturēja savā arsenālā daudzi jauni cilvēki, kas ar viņu saskārās deviņdesmito gadu pirmajā pusē. Tad jau sanāk... Tad jau sanāk, ka Ingmārs ir tā saucamais Dzīves Skolotājs.

Ingus Bērziņš, delfi.lv galvenais redaktors

Vienmēr Saeimā es vēlētos redzēt enerģiskus, zinošus un spējīgus cilvēkus, kuri spētu sakārtot mūsu valsts likumdošanu un nodrošināt Latvijas uzplaukumu visās nozīmīgākajās jomās.

Viens no šādiem cilvēkiem ir Ingmārs Čaklais, kuru pazīstu jau 10 gadus. Viņš ir ieguvis vairākas augstākās izglītības, tai skaitā arī bakalaura diplomu un maģistra grādu jurisprudencē. Biju viņa pasniedzēja augstskolā un jau tad viņš izcēlās pārējo studentu vidū ar nopietnu attieksmi pret studijām, loģisku domāšanu un labām komunicēšanas spējām. Vēlāk, piedaloties Rīgas Latviešu biedrības pasākumos, pārliecinājos par viņa organizatora talantu un daudzpusīgajām zināšanām.

Ingmāram nu jau ir arī pietiekoši liela politiskā darba pieredze, tādēļ uzskatu, ka Ingmārs Čaklais pēc savas izglītības, zināšanām un darba spējām ir piemērota kandidatūra arī jebkuram nākamajam Latvijas parlamentam.

Ārija Vitte, juriste, Mg. paed.

Uzvārds uzliek pienākumus, un Ingmārs patiešām ir čakls. Atliek tikai pabrīnīties, cik daudz viņš ir spējīgs darīt un padarīt. Zināšanas dažādās jomās + analītisks prāts ļauj viņam saskatīt problēmas būtību un iet pa taisnāko ceļu uz mērķi, nenovirzoties pa maldinošām sāņus taciņām.

Hermanis Paukšs, dramaturgs, režisors, pedagogs

Cilvēks – sava ceļa gājējs, cilvēks darītājs. Cilvēks, kas daudz zina un prot zināšanas likt lietā. Daudziem var būt arī neērts. Neērts kā liels akmens upes vidū, kas šķeļ straumi.

Ausma Kantāne, aktrise

Mani imponēja tas, ka Ingmārs uzrunāja to labāko cilvēkos, kamēr viņš vadīja Rīgas Latviešu biedrību. Un cilvēki atsaucās! Šāda balss ir vajadzīga Saeimā!

Māris Ķirsons, mācītājs

Ar Ingmāru satiekos viņa dzīves svarīgajos brīžos – laulībās, bērnu kristībās, kas vienmēr notiek Zvaigznes dienā, arī bēdu un pārbaudījumu laikā. Tas, ka Ingmāra ģimene zina garīgo vērtību pamatu un sākumu, ir vislielākais prieks un cerība, ka šīs vērtības nonāks neizmainītā veidā arī pie viņu bērniem. Pasaulē, kas tik strauji mainās, ir jābūt kaut kam, kas ienes stabilitāti un paļāvību.

Cilvēku mīlestība ir jūtama bez vārdiem, Čaklo ģimenē tā staro. Lai arī abi ir darbīgi un aktīvi, tie īsie brīži, kad satiekamies, tomēr ir miera pilni. Mūža uzdevums - savienot sevī paaudzes, saglabāt līdzsvaru kustībā. Sajust sev nolikto ceļu un droši pa to doties.

To sauc par Dieva klātbūtni un svētību.

P.S. Katrā ģimenē gadās arī kuriozi - attēlā mācītāja Jura klēpī Māris Čaklais jun., kurš savā kristību dienā drūzmā bija negaidīti no visiem nozudis - devies izpētīt noslēpumainās durvis Sakristejas stūrī. Ienācis mācītāja istabā, viņš droši nāca klāt, iesēdās klēpī un sāka aplūkot seno kristību grāmatu. Tad jau arī atskanēja izbīļa pilni saucieni "Kur ir bērns?!" - un pēc brīža idille tika iemūžināta un kļuva par vienu no manas kalpošanas jaukākajiem mirkļiem.

Juris Zariņš, mācītājs

Es Ingmāru pazīstu kopš viņa sestās dzīvības dienas. Nu jau Ingmārs Čaklais iegājis ceturtajā gadu desmitā. Zēna gados bija liels delveris, bet dziļi jutīgs pret cilvēkiem, pret visu dzīvi, pret to, kas virmo augstu gaisos, tik nespēja to vēl pamatot. Un nākamos gadus Ingmārs ir ceļa gājējs, kas pārliecinošā zinātkārē iet uz nosprausto ceļa mērķi, kuram seko nākošai un vēl, un vēl…

Ģenētiskais pārmantojums no tēva neļauj samierināties ar sasniegto, liek meklēt jaunas virsotnes, jaunas debesis, kur laika apstākļi kā visur, mainās, kur ievziedu baltajam vasaras rītas seko ziema ar savu baltos sniega segu.

Ingmāram darbi šķiras. Ātri gūst panākumus un ievērību. Nākas reizēm arī pārkāpt sev pāri. Patīk lietas un personas, kuru vērtība nevis gaist, bet pieaug.

Sabiedrībā labi ieredzēts, stabils, mīl cilvēkus. Apbrīnojami jūtīgs un lielā mīlestībā, kādu nav saņēmis pats, audzina savus četrus bērnus, kuri kā mirdzošas pērlītes seko cits citam.

Šķietamā neapmierinātība ar gadiem kļūst par lielu nopietnību un nebeidzamā čaklumā maina pašu Ingmāru Čaklo.

Daila Klīdzēja, bērnu ārste

Par Ingmāru varu pateikt visu ļoti īsi. Ingmārs ir personība ar lielo burtu! Viņam piemīt reālas ambīcijas un tas mantotais strādīgums padara šīs ambīcijas par reāli sasniedzamiem mērķiem.
Vēl varu pateikt, ka Ingmāram ir fantastiska īpašība, kas šajos sarežģītajos laikos ir ļoti liels retums. Ko Ingmārs apsola, to viņš arī izdara!

Fēlikss Ķiģelis, mūziķis

Mūsu sadarbība ar Ingmāru vienmēr ir bijusi daudzpusīga dažādās radošās aktivitātēs. Esam strādājuši pie režijas, pie scenārija un dzejas. Ingmāru pazīstu kā ļoti atsaucīgu un idejām bagātu cilvēku, kurš ne tikai izdomā, bet arī enerģiski un aktīvi visas idejas realizē. Kā Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisijas dalībnieks varu pateikt, ka viņš ir paveicis ļoti daudz un es patiesi lepojos ar mūsu priekšsēdētāju.

Agita Kaužēna, komponiste

Dzejnieka dēls ar četru bērnu ģimeni.Cilvēks ar radošu garu, jurista izglītību un lielu dzīves enerģiju. Praktiskais ideālists. Kam vēl uzticēties valsts interešu aizstāvībā, ja ne cilvēkam, kas savu bērnu dzīvi vēlas redzēt piepildītu Latvijā?

Astra Kacena, režisore

Esmu pateicīga liktenim, ka līdztekus citiem darbiem, man ir bijusi iespēja kā pasniedzējai ieskatīties jaunu cilvēku pasaules izziņas alkās mirdzošajās acīs. Pirms divdesmit diviem gadiem tādā veidā es satapos arī ar Ingmāru Čaklo, kurš tagad pierāda, ka viņa dedzīgā vēlme, atdot visu savu enerģiju, visus savus spēkus Latvijas kultūras dzīves tālākai virzībai, nav mazinājusies. Un galvenais, es redzu, ka tāpat kā kādreiz viņa tēvs – dzejnieks Māris Čaklais – arī Ingmārs ir gatavs atdot par šo mērķi visu, kas viņam pieder. Viņš vēlas, lai šī dzīve nezaudētu savu dvēseli.

Līvija Akuratere, teātra zinātniece

Spēcīga personība, izglītots, ieinteresēts apkārt notiekošajā. Atvērts jaunām idejām, tajā pašā laikā izzin, apzin un izsver praktisko lietderības koeficentu, pielietojamību. Nemanāmi neatlaidīgs ieceres realizācijā. Labi kontaktējas ar apkārtējiem. Nav sveši diplomātiskie paņēmieni un politikā tas īpaši svarīgi. No Ingmāra Latvijas politika iegūtu. Īpaši kultūras jomā.

Romans Grabovskis, režisors un pedagogs

Ingmārs Čaklais ir viens no mērķtiecīgākajiem jaunajiem cilvēkiem, ar ko man bijusi darīšana. Labs piemērs ir tas, ko viņš paveicis, būdams Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs, savos centienos Māmuļai atdot tās agrāko nozīmi un spožumu. Tālab esmu pārliecināta, ka, arī būdams Saeimas deputāts, viņš paveiks daudz. Ceru, ka tas būs kultūras & izglītības jomā, kur ārkārtīgi nepieciešami kompetenti cilvēki (politiķi).

Una Griškeviča, žurnāliste

Režisors, filantrops, vienmēr iesaistīts sabiedriskās aktivitātēs. Vienā vārdā - Ingmārs.

Normunds Rudzītis, dzejnieks

Ingmārs ir viens no ambiciozākajiem cilvēkiem, kurus pazīstu. Spridzeklis. Ar viņa enerģiju varētu ģenerēt elektrību visam Baltijas reģionam. Viņš nekad nestrādā tukšgaitā un tai pat laikā - nekad nav līdis par korķi VISĀM pudelēm. Ja viņš ko saka, tad arī izdara. Profesionāli un līdz galam. Es Ingmāram ticu.

Diāna Bērza, režisore un kursa biedre

Ingmārs ir ļoti, ļoti aktīvs un tas ir ļoti labi. Laikā, kad kritiķi aplej ar žulti nacionālo dramaturģiju, Ingmārs tieši pretēji iestājas par mums. Ko, lai saku par politiku? Politika līdz šim mums ir bijusi tāda bēdīga lieta. Tas, ka turp dodas Ingmārs, noteikti ir vairāk labi nekā slikti.

Egīls Šņore, dramaturgs

Daudzpusīga personība, kas nepārtraukti veidojas un attīstās. Prot uzņemties atbildību. Ingmāram ir ļoti laba reputācija tieši jaunu cilvēku vidū. Es domāju gados un domās jaunu. Par to liecina fakts, ka pāris mēnešu laikā Latviešu Biedrībā ir iestājušies ļoti daudzi jaunieši. Tādiem labiem cilvēkiem ir jāiet politikā un jāvada mūsu valsti.

Aina Blinkena, valodniece, filoloģijas zinātņu doktore

Mērķtiecīgs un enerģisks jauns cilvēks, kas neatlaidīgi cenšas sasniegt savus mērķus. Režisūra viņam ir asinīs un palīdz jebkurā dzīves situācijā. Jā, Ingmārs ir arī ļoti paštaisns un dzīvot ar viņu vienā istabā būtu pagrūti, bet tā kā milzu daļai Latvijas iedzīvotāju tas nedraud, tad šo viņa īpašību uzskatu par pozitīvu. Kaut es tā varētu, neklausoties apkārtējo aizrādījumos, tiekties un sasniegt savus mērķus! Es ticu, ka Ingmāra vadībā atdzims Rīgas Latviešu biedrība. Es arī ticu, ka tādi kā Ingmārs – forši, nesamaitāti un godīgi ir vajadzīgi Latvijas politikā.

Lelde Stumbre, dramaturģe

Ļoti ekspansīvs un organisks cilvēks. Vienmēr ideju bagāts. Pie tam viņš prot šīs savas idejas palaist pasaulē un deleģēt līdzcilvēkiem, kolēģiem, lai tās tiktu realizētas. Es uzskatu, ka Rīgas Latviešu biedrībai ir jākļūst par pilsētas galveno kultūras centru. Vērojot Ingmāra attieksmi pret darbu, es ticu, ka tas tā arī notiks. To pierādīja Muzeju nakts, kad Biedrība nams dzirkstīja kā šampanietis.

Edgars Račevskis, diriģents

Ingmārs ir darītājs. Viņš ir ļoti atklāts un godīgs. Viņš nebaidās mesties jebkurā darbā. Šķiet, ka palikt mierā viņš nespēj vispār. Viņš ir darbīgs, azartisks un nenoliegšu - arī godkārīgs, bet šodien tādi cilvēki ir vajadzīgi.

Verēna Bērziņa, LTV žurnāliste

© Ingmārs Čaklais 2010