Ar biroju Daugavpilī "Vienotība" apņēmusies doties tuvāk vēlētājiem

Publicēta: 18:44 01.04.2011.

Daugavpils, 1.apr., LETA. Šodien Daugavpilī atklāts pirmais politisko partiju apvienības "Vienotība" reģionālais birojs.

Atklājot biroju, apvienības priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa dāvināja saimniekiem rupjmaizes klaipu. "Rupjmaize ir simbols latviešu spēkam, kas tik ļoti nepieciešams, lai vienotu mūsu valsti, novadus un tautu," izteicās Āboltiņa.

"Šobrīd sabiedrību no politiķiem šķir neuzticēšanās un savstarpēja dialoga trūkums. Mūsu uzdevums ir šo plaisu mazināt. Tādēļ arī šodien atklātajam pirmajam "Vienotības" reģionālajam birojam jākalpo par tiltu starp politiķiem un sabiedrību, lai šeit ikviens vienmēr būtu gaidīts, uzklausīts un sadzirdēts," sacīja politiķe.

Birojā atklāšanā piedalījās arī Saeimas deputāti Aleksejs Loskutovs, Edvards Smiltēns, Klāvs Olšteins, Ingmārs Čaklais, kā arī Daugavpils Latviešu biedrības priekšsēdētāja Sarmīte Ķikuste.

Diskusijā Vienības namā Āboltiņa pauda viedokli, ka "Vienotības" uzvara 10.Saeimas vēlēšanās bijis "skaidrs signāls tam, ka sabiedrība no mums sagaida tālāku saliedēšanos". "Mums jāspēj šīs cerības piepildīt, un "Vienotībai" jātop par vienu partiju. Partijas izveide ir demokrātisks process, kurā ir svarīgi ieklausīties ierindas biedru un nodaļu pārstāvju viedokļos. Esmu pārliecināta, ka spēsim izveidot plašu un spēcīgu politisko partiju. Tāpat kā partiju apvienības, arī jaunveidojamās partijas pamatā jābūt godīgai, atbildīgai un kompetentai politikai, kur pilsoniskā sabiedrība iesaistās lēmumu pieņemšanā," sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Saeimas deputāts Loskutovs piebilda, ka valsts ir parādā Latgalei par nesakārtoto infrastruktūru un ceļiem, kā arī norādīja, ka svarīgi esot, lai lielāka iniciatīva nāktu arī no pašiem Latgales ļaudīm. Kā piemēru, ko var panākt, piesaistot ES fondu līdzekļus, Loskutovs minēja Krētas salu Grieķijā, kur īstenojot ES finansētus projektus, spridzinot kalnus un būvējot tuneļus, visas salas garumā vecā autoceļa vietā uzbūvēta moderna vairākus simtus kilometru gara automaģistrāle ar divām kustības joslām abos virzienos.

Ivars Soikāns LETA

www.leta.lv © copyright LETA