Latvija un Lietuva vēlas īstenot kopīgus kultūras un infrastruktūras projektus

Publicēta: 17:30 04.04.2011.

Rīga, 4.apr., LETA. Saeimas deputāti šodien tikšanās laikā ar Lietuvas parlamentāriešiem pārrunāja iespējas abām valstīm īstenot kopīgus kultūras un infrastruktūras projektus, tādējādi veidojot kopīgu kultūras un informatīvo telpu, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

"Jautājums par kultūras un valodas saglabāšanu ir būtisks abām valstīm, tādēļ risinājumi jāmeklē kopīgi - smeļoties pieredzē, pārņemot praksi un iedzīvinot jaunas idejas," akcentēja deputātu grupas sadarbībai ar Lietuvas parlamentu priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais (V). Viņš uzsvēra, ka kopīgi projekti pavērtu jaunas iespējas arī abu valstu ekonomiskajās attiecībās.

"Lietuvas programmu iekļaušana Latvijas kabeļtelevīziju kanālos un otrādi būtu nozīmīgs solis mūsu valstu kopīgas informācijas un kultūras telpas izveidē, valodas un kultūras saglabāšanā un to popularizēšanā," uzsvēra Lietuvas Seima deputātu sadarbības grupas priekšsēdētājs Sauļus Pečeļūns un pauda pārliecību, ka aptuveni 30 000 Latvijā dzīvojošo lietuviešu būtu gandarīti par iespēju vietējos kanālos skatīties Lietuvas raidījumus.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene (V) pauda atbalstu šai Lietuvas puses iniciatīvai, kas stiprinātu abu valstu valodu un kultūru. Viņa vienlaikus uzsvēra, ka par ideju jādiskutē arī komisijas sēdē, piesaistot atbildīgo iestāžu pārstāvjus un uzdodot Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei izpētīt iespējamos risinājumus idejas īstenošanai. Turklāt ir padziļināti jāizpēta auditorijas vajadzības.

Tiekoties ar Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Ojāru Kalniņu (V), Lietuvas parlamentārieši pārrunāja iespējas atjaunot pierobežu ceļus, ierīkot vilcienu satiksmi starp abām valstīm, spert soļus kopīgo kultūrvēsturisko objektu saglabāšanai un popularizēšanai, kā arī ratificēt Latvijas un Lietuvas jūras robežlīgumu.

Šodienas tikšanās laikā pārrunātas arī iespējas attīstīt sadarbību starp abu valstu izglītības iestādēm un kopīgi rīkot liela mēroga sporta pasākumus, piemēram, Pasaules čempionātu basketbolā.

Kā ziņots, šodien oficiālā vizītē Latvijā uzturas Lietuvas Seima deputātu sadarbības grupas priekšsēdētājs Sauļus Pečeļūns un viņa vadītā delegācija.

Mārtiņš Vilemsons LETA

www.leta.lv © copyright LETA